Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 9:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Životnost

Životnost umělých živých plotů je v porovnání s přírodními materiály (např. rohože z rákosu) výrazně delší. Stejně jako u přírodních materiálů však záleží na konkrétním umístění. Pokud instalujete rohož či dílce v exteriéru na místa s vysokou zátěží bez zastínění (sluneční záření, místa s častým a silným náporem větru, chemicky agresivnější prostředí s kombinací prachových šásteček např. okolí stavenišť a hlavních silnic), životnost bude samozřejmě kratší. Přesto i v takto nepříznivých podmínkách můžete počítat s minimálně dvojnásobně delší životností, než jakou mívají stínící rohože z přírodních materiálů,  jejichž životnost (funkčnost) je často pouze 1-2 roky. Poté se již přírodní produkty začínají často rozpadat a plesniví. U umělých rohoží a plotů je předpokládaná funkčnost v exteriéru 2-5 let, v optimálních podmínkách i více. V interiéru je to samozřejmě déle.

Stejně důležité je konkrétní umístění umělých živých plotů i pro jejich stálobarevnost, kdy na jižní straně s intenzivním slunečním zářením je degradace barev vyšší, zatím co na zastínění severní straně je nižší. Platí to i při umístění v interiéru. Zvláště u stálebarevnosti (ale i životnosti) platí, že dražší dílcové ploty jsou odolnější. Příkladem může být řada PREMIUM TILE 50, nejrealističější, dílcové umělé živé ploty vyznačující se několikrát delší životností oproti jiným řadám (běžně 5 a více let).

Záruční doba je pro všechny umělé živé ploty 2 roky. Záruka se nevztahuje na poškození způsobené nesprávnou instalací, nebo poškození v důsledku silného větru.

Předpokládaná životnost rohoží je při dodržení instalačních instrukcí a v závislosti na podmínkách použití:

  • 1 – 5 let - Zalistěné ploty a střiže CONIFER S, LEAVES PL, W
  • 2 – 7 let - Kazetové dílce TILES
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli