Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 9:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Recenze

NajduZboží.cz

 

Dopravci

 

 

FAQ - nejčastější dotazy k zahradnímu osvětlení ArtLights

Co tvoří osvětlovací systém ARTLIGHTS?
Mohu si svítidla řady LUDECO nebo TULI namontovat sám?
Slyšel jsem, že venkovní stojací lampy TULI jsou ideální na terasy. Opravdu na ně může i pršet?
Lze u venkovního osvětlení ARTLIGHTS 12V kombinovat LED zdroje spolu s halogeny?
Je třeba svítidla GARDEN LIGHTS zazimovat?
Mohu systém řídit stejnou řídící jednotkou jako závlahový systém Hunter?


Co tvoří osvětlovací systém ARTLIGHTS?

Pod značkou ARTLIGHTS si můžete představit širokou škálu prvků a systémů 12V zahradního osvětlení. ARTLIGHTS je více než značkou spíše konceptem, sdružujícím prvky několika zajímavých osvětlovacích systémů předních světových výrobců. ARTLIGHTS je konceptem bezpečného, energeticky úsporného, designově atraktivního a kvalitně vyřešeného zahradního osvětlení s důrazem na úsporné a moderní LED technologie. Koncept ARTLIGHTS obsahuje stovky rozličných komponentů, dílů a prvků, které do sebe zapadají jako stavebnice a v rukou zkušenou profesionála představují základní stavební kameny pro atraktivní zahradní osvětlovací systém. Nosnou linií konceptu ARTLIGHTS jsou prvky osvětlovacích systémů GARDEN LIGHTS a Garden Lights DESING COLLECTION, určené především pro profesionály, na své si však přijdou i zdatní a nároční zákazníci z řad odborné veřejnosti, kteří jistě ocení designové venkovní lampy TULI. I pro laickou veřejnost máme řešení v podobě ucelených jednoduchých svítidlových setů LUDECO, obsahujících kromě sady 3 svítidel i transformátor, kabely a spojky. V nabízeném portfoliu komponentů ARTLIGHTS si tak vybere každý.


Mohu si svítidla řady LUDECO nebo TULI namontovat sám?

Odpověď je ANO, svítidlové sety LUDECO jsou určeny právě pro ty z vás, kteří očekávají pouze jednoduché řešení jen s několika svítidly a preferuje ekonomické a jednoduché řešení svépomocí. Stejně tak instalaci (zapojení) venkovních designových stojacích lamp TULI zvládnete bezpochyby též. Poměrně snadná instalce je velkou předností těchto prvků. Patříte-li však mezi majitele rozlehlejších zahrad a od osvětlení očekáváte o něco víc, neměli byste pohrdnout zkušenostmi firem, které se instalací zahradních svítidel zabývají profesionálně. Díky svým zkušenostem Vám pomohou vybrat správné typy svítidel pro konkrétní požadavky, důležitá je samozřejmě i volba světelného zdroje, odstínu světla a způsobu jeho šíření. Také volba správných kabelů a jejich odpovídající průřezů nesmí být podceňována. A samozřejmě i vlastní ovládání. Je mnoho možností, od časových spínačů, přes reléové spínače, řídící jednotky či senzorové spínače. Zvolit lze i dálkové ovládání. To vše je však vhodné konsultovat již s realizační firmou.

Slyšel jsem, že venkovní stojací lampy TULI jsou ideální na terasy. Opravdu na ně může i pršet?
Designové lampy TULI - 12V, ať si vyberete stojací lampu nebo verzi závěsnou, nástěnnou či stolní, tak ve všech případech mohou být opravdu krásným a účelným doplňkem Vaší terasy, pergoly či balkonu. Jejich design a provedení je přizpůsobeno použití ve venkovním prostředí. Nejedná se jen o vlastní krytí IP 44, což je ochrana před stříkající vodou dopadající v libovolném směru, ale jedná se i o jejich konstrukci a zvolené materiály, ze kterých jsou lampy vyrobeny. Tělo lampy (postava, tedy jakýsi nosný rám) je vyrobeno z anodizovaného hliníku a stojací verze je opatřena i zápustnou kotvou k dřevěné podložce či přímo k zapuštění do terasy. Ani silný vítr pak lampu nepřevrátí a konstrukce stínítek, díky své pružnosti, si s větrem poradí též. Všechny lampy TULI jsou navíc napájeny pouze 12V napětím, takže i z bezpečnostního hlediska jsou velice atraktivní volbou u rodin s dětmi.


Lze u venkovního osvětlení ARTLIGHTS 12V kombinovat LED zdroje spolu s halogeny?

ANO, lze. U většiny svítidel, pokud jim v tom nebrání jejich konstrukce, si můžete zvolit světelný zdroj dle vlastního uvážení, dle výkonu, konstrukčního provedení, odstínu světla i místa použití. Přestože svítidla řady GARDEN LIGHTS jsou ve většině případů dodávána již s vestavěným předinstalovaným světelným zdrojem, přesto lze i tento předinstalovaný zdroj často nahradit jiným modelem. Lze kombinovat jakýkoli světelný zdroj, který bude splňovat parametry určené svítidlem. Alternativní možné světelné zdroje uvádíme v našich materiálech či katalogu. Když bude mít světelný zdroj všechny potřebné parametry jako je například typ patice, reflektor a bude ve 12V provedení, můžete vybrat jakoukoli jeho alternativu ze sortimentu firmy TECHMAR.

Je třeba svítidla GARDEN LIGHTS zazimovat?
Provozní teploty svítidel deklarovaný výrobcem jsou -20 °C až +50 °C. V případě přesáhnutí těchto mezních hodnot, nehrozí poškození světla, nebude-li se v těchto překročených teplotních podmínkách používat. Pro zvýšení životnosti svítidel obecně, ať už se bude jednat o jakékoliv svítidlo jakéhokoliv výrobce, je doporučeno neprovozovat svítidla během dne, za přímého slunečního osvětlení. Stejně tak v zimě, při velkých mrazech a ve sněhu, mohou svítidla díky tepelné složce svého výkonu (platí především pro halogeny) působit jako topidlo. Všechny svítidla Artlights 12V jsou v místě připojení na el. energii vybavena transformátorem 230V / 12V, který je rovněž zdrojem vyzařování tepelné energie. Chybu neuděláte, pokud adaptérové trafo na zimu odpojíte a uchováte v interiéru. Zvýšíte tak tím jeho životnost, jako u každého elektronického zařízení. Totéž platí i u časovače s displejem. Pokud nestihnete systém zazimovat a trafo zůstane na zimu na pozemku ukryté před sněhem i sluneční zářením (např. ukryté v dutém kameni apod.), nezoufejte však, nic se nestane. U řídící jednotky je však třeba zajistit, aby na ní přímo nesvítilo slunce. Stačí jí však nainstalovat někam pod přístřešek, kde bude chráněna před slunečními paprsky a dlouhá léta Vám bude spolehlivě sloužit.


Mohu systém řídit stejnou řídící jednotkou jako závlahový systém Hunter?
Ano, pro závlahový systém Hunter i zahradní osvětlovací systém GARDEN LIGHTS a GARDEN LIGHTS DESIGN COLLECTION lze s výhodou použít jednu centrální ovládací jednotku HUNTER. Záleží jen na počtu světelných okruhů, které chcete takto ovládat, abyste zvolili odpovídající velikost ovládací jednotky. Budete-li chtít zapojit např. 3 světelné okruhy a bude-li Váš závlahový systém obsahovat např. 9 sekcí, pak budete potřebovat řídící jednotku s celkovou kapacitou 12 sekcí. Používáte-li pro řízení závlahy např. jednotku PRO-C s 9-ti sekcemi, stačí rozšířit jednotku o jeden 3-sekční modul PCM 300 a máte k dispozici dostatečnou kapacitu i pro ovládání osvětlení. Na požadovaném výstupu z řídící jednotky připojíte pomocí napěťového relé přívod pro osvětlení do vybraného světelného okruhu a můžete svítit!

Osobní odběr
Praha 12
Podchýšská 129, 143 00
Průhonice
V Zahradách 171, 252 43

Více informací zde.

Potřebujete poradit?
Po - Pá: 9:00 - 18:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz